Dialog

Zaproszenie na III Spotkanie Klastra CCUS.pl

W imieniu prof. Wojciecha Nowaka, kierownika projektu „Strategia rozwoju technologii wychwytu, transportu, utylizacji i składowania CO2 w Polsce oraz pilotaż Polskiego Klastra CCUS”, zapraszamy Państwa na III Spotkanie Klastra CCUS.pl, które poświęcone będzie prezentacji rezultatów projektu, jak również omówieniu kwestii trwających konsultacji publicznych projektu Krajowego Planu w dziedzinie Energii i Klimatu do 2030 r. (link). Spotkanie odbędzie się w dniu 7 listopada (czwartek) w Warszawie w godzinach 9:45 – 16:00 (wstępną agendę przedstawiamy poniżej).

Podczas seminarium przedstawiony zostanie kolejny raport przygotowany przez WiseEuropa poświęcony kontraktom różnicowym uzupełniony o panel dyskusyjny w tym temacie. Biorąc pod uwagę trwające konsultacje publiczne aKPEiK, chcielibyśmy się z Państwem podzielić naszym stanowiskiem, jak również w ramach panelu dyskusyjnego wspólnie zastanowić się, gdzie i w jakim wymiarze technologie CCUS powinny się znaleźć w kolejnych dokumentach rządowych. Podsumowaniem tej dyskusji będzie prezentacja draftu Strategii CCUS w Polsce, przygotowanej w ramach projektu CCUS.pl, którą zainicjujemy pre-konsultracje tego dokumentu trwające do początku grudnia 2024 roku.

Korzystając z okazji wspólnego spotkania, zaplanowaliśmy również spotkanie informacyjne dla potencjalnych członków wspierających Stowarzyszenia CCUS Poland, które zostało zawiązane w dniu 1 października 2024 r. Więcej informacji o Stowarzyszeniu możecie Państwo znaleźć tutaj (link). Zachęcamy Państwa do zapoznania się z dostępnymi materiałami, jak również do współpracy w ramach Stowarzyszenia.

Prosimy o rejestrację do 31 października 2024 r. poprzez formularzhttps://ccus.pl/ninja-forms/7eqgr/. Liczba miejsc jest ograniczona, nie planujemy transmisji online tego wydarzenia.

AGENDA (7 listopada 2024 r.)

09:45 – 10:00 Powitanie Uczestników i otwarcie III Spotkania Klastra CCUS.pl Paweł Gładysz, AGH
10:00 – 10:30 Prezentacja raportu o kontraktach różnicowych dla technologii CCUS Maciej Giers, WiseEuropa
10:30 – 11:15 Panel dyskusyjnych „Wpływ modelu finansowego na rozwój projektów CCUS w Europie i Polsce” Moderacja: tbc
11:15 – 11:30 Przerwa kawowa
11:30 – 12:00 Omówienie aKPEiK w obszarze technologii CCUS – wprowadzenie do panelu dyskusyjnego Paweł Gładysz, AGH
12:00 – 13:15 Panel dyskusyjny „Jeżeli nie KPEiK to gdzie? Miejsce technologii CCUS w dokumentach i strategiach rządowych” Moderacja: Paweł Gładysz, AGH
13:15 – 14:00 Przerwa lunchowa
14:00 – 15:00 Prezentacja wersji roboczej Strategii CCUS w Polsce oraz sesja Q&A Krzysztof Fal, WiseEuropa
15:00 – 16:00 Spotkanie informacyjne dla potencjalnych członków wspierających Stowarzyszenia CCUS Poland Paweł Gładysz, Stowarzyszenie CCUS Poland